Strona Główna » Trendy » Meble szklane i lustrzane we wnętrzach

Meble szklane i lustrzane we wnętrzach

Szklane i lustrzane meble wprowadzają do wnętrza minimalizm, elegancję i przestrzeń. Idealnie uzupełnią zarówno białe wnętrze, jak i to w stylu glamour. Choć mogą wydawać się kruche, to jednak w rzeczywistości nie ustępują trwałością meblom drewnianym i przy odpowiedniej pielęgnacji mogą nam posłużyć przez wiele lat. Dziś, na naszym blogu, kilka słów na temat mebli szklanych i lustrzanych.

Wiele z nas lubi patrzeć na szklane meble, ale boi się, że nie sprawdzą się one w naszym wnętrzu i będą uciążliwe w utrzymaniu. Nic bardziej mylnego. Dzięki zastosowaniu hartowanego, laminowanego czy reliefowego szkła nie musimy obawiać się o jego trwałość, a także o utrzymanie go w czystości. Oczywiście ślady palców będą bardziej widoczne na szklanej powierzchni, ale w szybki sposób możemy je usunąć. Wystarczy ciepła woda lub płyn do szyb i papierowy ręcznik. I choć szklane meble mogą wymagać częstszego czyszczenia to jednak efekt, jaki tworzą we wnętrzu, jest tego wart.

Transparentność mebli szklanych sprawia, że nie zabierają one przestrzeni, na której stoją. Meble lustrzane natomiast optycznie powiększają pomieszczenie. Dlatego warto pamiętać, że lustro sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane spełni funkcję praktyczną i dekoracyjną. Co istotne, to dobór stylu lustra, do stylu pomieszczenia, które dekorujemy. A wybór jest naprawdę ogromny, od prostego lustra, bez lub z minimalistyczną ramą, po bogato zdobione masywne ramy, które sprawdzą się we wnętrzach klasycznych, vintage czy glamour.

Jakie szklane i lustrzane meble wybieramy najczęściej?

Oczywiście najbardziej popularne są lustra, jednak coraz częściej decydujemy się również na lustrzane konsole, które mogą ozdobić przedpokój i być ciekawym dodatkiem do lustra, lustrzane stoliki i ławy, które idealnie dopasują się do aksamitnej czy skórzanej kanapy, ale także komody, toaletki czy stoliki nocne, do sypialni. Takie meble na pewno sprawią, że wnętrze stanie się bardziej luksusowe. Wybierając szklany stół, warto dopasować do niego odpowiednie krzesła, w których któryś z elementów — na przykład nóżki, również jest lustrzany. Taki zabieg wprowadza do wnętrza harmonię.

Aby dodatkowo podkreślić styl wnętrza, w którym znajdują się lustrzane meble, proponujemy zastosowanie kilku (przesada nie jest tu wskazana) dodatków, takich jak na przykład figurki, półmiski, zegary, szkatułki, wazony, etc.

Dla osób, które wolą minimalizm, odpowiednie będą meble ze szkła. Te najczęściej wybierane to oczywiście stoliki kawowe i ławy, ale także coraz częściej stoły do jadalni, które podkreślają minimalizm i przestrzenność wnętrza. W tym przypadku również sprawdzą się szklane lub kryształowe dodatki, takie jak figurki, wazony, patery i misy.

Osobom, którym podoba się lustrzany lub szklany design wnętrza, a które nie są do końca przekonane, proponujemy zastosowanie mebli, w których szkło i lustro stanowią jedynie element otoczony na przykład drewnem czy mosiądzem. Należy podkreślić, że szkło wygląda dobrze, w otoczeniu każdego innego materiału. Wybór takiego mebla to dobry sposób, na wprowadzenie do wnętrza upragnionego szklanego czy lustrzanego dodatku, w minimalistycznej formie.

Szklane i lustrzane meble mogą przywodzić na myśl baśniowy pałac królowej śniegu, który z jednej strony kojarzy się z minimalizmem i chłodem, z drugiej z przepychem w stylu glamour. Dzięki temu są to meble, które nigdy nie wyjdą z mody, a jednocześnie w dość prosty i uniwersalny sposób są w stanie ozdobić, każde — zarówno minimalistyczne, jak i dekadenckie wnętrze.

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem mebli szklanych lub lustrzanych, zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu, w Krakowie na ulicy Wadowickiej 8A, gdzie nie tylko możesz obejrzeć je na ekspozycji, ale także zasięgnąć rady naszych ekspertów, którzy odpowiedzą na twoje pytania i pomogą ci dokonać wyboru. Zachęcamy również do kontaktu poprzez e-mail, telefonicznego oraz na Facebooku.