Wybieramy materac do sypialni

01/01/2021
dodany przez
Trendy :: Wybieramy materac do sypialni

Choć na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, to w łóżku spędzamy prawie 25 lat życia! Tymczasem urządzając lub remontując mieszkanie dużą uwagę przywiązujemy do mebli i akcesoriów, którymi będziemy się otaczać, a nie zawsze lub nawet wcale, nie przywiązujemy wagi do tego, jaki materac wybieramy do sypialni. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca do sypialni.

Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z klientem pokazuje, że wyborowi materaca nie poświęcamy wystarczająco dużej uwagi. Choć z roku na rok świadomość, jak ważny dla naszego codziennego życia i zdrowia jest to wybór, zdecydowanie wzrasta, to nadal wiele osób zdaje się bagatelizować ten element wyposażenia wnętrza, a nawet często zamawia materac przez internet. Materac to jednak przedmiot, który naszym zdaniem jest jednym z najważniejszych elementów domu. Przede wszystkim dlatego, że ma być on wygodny dla użytkownika, wspierać kręgosłup i zrelaksować po całym dniu w biegu. Aby wybrać ten idealny dla nas materac, należy go po prostu przetestować, co jest możliwe w salonie stacjonarnym i do czego serdecznie zachęcamy. Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując materac?

Na początek chcemy obalić krążący mit, że materac im twardszy, tym lepszy, a także, że materace miękkie to materace piankowe, a twarde, to materace sprężynowe. Nic bardziej mylnego. Obecnie różnorodność dostępnych materiałów i technologii sprawia, że to właśnie materace piankowe są jednymi z najtwardszych.

 

Materac miękki, materac twardy czy strefy twardości

Materac powinniśmy dobierać do naszego wzrostu i wagi. Osobom do 170 cm wzrostu i poniżej 80 kg wagi polecamy materac o twardości H2 powyżej 80 kg, H3, ale należy również pamiętać o dodatkowych czynnikach, takich jak sposób spania, ponieważ na przykład osoby często śpiące na boku, powinny wybrać elastyczne materace, a osoby śpiące na brzuchu lub na wznak twardsze. Kolejnym aspektem są problemy z kręgosłupem czy duża waga, które powodują, że materac powinniśmy dobrać indywidualnie do naszych konkretnych potrzeb, aby jak najlepiej wspierał kręgosłup podczas snu i pozytywnie wpływał na jakość snu. W takim przypadku polecamy również skorzystanie z porady ortopedy. Pamiętajmy, że dobrze dobrany materac pozwoli na naturalne ułożenie się kręgosłupa, a przez to odciąży go i pozwoli swobodnie przepływać krwi, a także rozluźnić mięśnie, co pozytywnie wpłynie na jakość snu i nasze samopoczucie.

Kolejny mit to ten, który mówi, że materac musi posiadać strefy twardości. Ponieważ kiedyś nie mieliśmy takiego wyboru, klientom często wydaje się, że jest to po prostu konieczny element. Tymczasem materace ze strefami twardości powinny wybierać osoby, które śpią zwykle w jednej pozycji, bo tylko wtedy poszczególne strefy spełnią swoje zadanie. Jeśli (a tak dzieje się w większości przypadków) zmieniamy pozycję w czasie snu, nawet kilka do kilkunastu razy, materac ze strefami twardości po prostu się nie sprawdzi.

Stelaż to podstawa

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nawet najlepszy, najnowocześniejszy i najdroższy materac nie spełni swojej funkcji i straci właściwości, a także nawet lata przydatności, jeśli nie zapewnimy mu odpowiedniej podpory w postaci właściwie dobranego stelaża. Materace elastyczne wymagają giętkiego stelaża, który będzie się do nich dopasowywał. Materace twarde wymagają stabilniejszej podpory. Stelaż powinien również umożliwić obieg powietrze, aby zapobiec rozwojowi bakterii i grzybów w materacu. Warto więc zapytać w salonie o właściwy stelaż do wybranego modelu materaca lub kierować się wskazówkami producenta.

 

Znajdź swój typ

Obecnie możemy wybierać wśród naprawdę wielu rodzajów materiałów, z których powstają materace. Pianka, lateks, sprężyna, kieszenie i wiele nowych innowacyjnych rozwiązań. Pianka i lateks dopasowują się do kształtu ciała, reagując na obciążenie, ale nie pozwalają na duże zagłębienie w materac, sprężyny uginają się liniowo i tak jak system kieszeniowy dopasowują się do kształtu ciała, pozwalając na duże zagłębienie w materacu. To, jakie rozwiązanie wybierzemy, zależy od osobistych preferencji, które można sprawdzić, przychodząc do salonu stacjonarnego. Jest to również bardzo istotny wybór, jeśli wybieramy materac dla pary, ponieważ dwoje ludzi może mieć zupełnie odmienne potrzeby. Na szczęście obecnie istnieje wiele możliwości, aby dobrać materac (lub dwa osobne) do potrzeb obojga.

Gwarancja, atesty, certyfikaty

W przypadku materaców te trzy czynniki są bardzo istotne. Zwróćmy uwagę na to, co dokładnie obejmuje gwarancja. Na jakie wsparcie producenta możemy liczyć, w przypadku problemów z zakupionym materacem. Warto też pamiętać, że materac to zakup na lata. Należy go wymienić po około 6-10 latach. Jeśli producent daje gwarancję na 1-2 lata, na pewno należy przemyśleć swój wybór. Bardzo ważne są też atesty i certyfikaty, które otrzymał materac, ponieważ gwarantują one najwyższą jakość wykorzystywanych materiałów, w tym na przykład kleju. Świetnym wyznacznikiem najwyższej jakości materaca jest certyfikat lub atest dopuszczający materac do użytku dla dzieci.

Wybór materaca nie należy do najprostszych. Istnieje wiele elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Jednak najbardziej istotne jest dobranie dostępnych opcji do naszych potrzeb, bo tylko wtedy damy sobie szansę na zdrowy, regenerujący i relaksujący sen.

Zachęcamy do odwiedzania naszego salonu stacjonarnego na ulicy Wadowickiej 8a, w Krakowie i wypróbowania osobiście oferowanych materacy. Pomożemy w wyborze i odpowiemy na wszystkie pytania. Wierzymy, że będzie to dobrze spędzony czas, który zaowocuje wygodą na lata.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię
keyboard_arrow_up