Klasyka wiecznie żywa

21/04/2019
dodany przez
Trendy :: Klasyka wiecznie żywa

Choć zmieniają się trendy, w designie pojawia się ciągle wiele nowych propozycji, które mają sprawić, że nasze mieszkania i domy będą na czasie, to jednak wielu z nas lubi meble klasyczne, które, ponieważ zyskały takie miano — nigdy nie wyjdą z mody. Jaki mebel można nazwać klasycznym i jak urządzić pomieszczenie w stylu klasycznym, dowiecie się z tego artykułu.

 

Klasyka wiecznie żywa. Urządzając wnętrze, chętnie sięgamy do klasyki, ale także możemy zauważyć inspirację klasyką w coraz to nowych propozycjach, którymi raczą nas projektanci mebli. Czym charakteryzuje się styl klasyczny? Przede wszystkim to jasna i stonowana kolorystyka. Dominują zatem biel, beż i szarości uzupełnione drewnem lub dodatkami o drewnianej teksturze. Coraz częściej za klasyczne uznaje się także meble w odważnych ciemnych barwach — granat, bordo, a nawet czerń. Meble charakterystyczne dla stylu klasycznego powinny być proste lub z kilkoma tylko ozdobnikami, drewnianymi dodatkami i odrobiną elegancji. Możesz również zainwestować w antyki lub, przy mniejszym budżecie, w meble stylizowane na antyczne.

Których mebli nie możemy pominąć chcąc nadać wnętrzu klasycznego charakteru?

Przeszklona witryna — w której wyeksponujemy porcelanowy serwis. Kanapa, która powinna stanowić centralny punkt salonu — obita skórą lub elegancką tapicerką w ciemnym kolorze — najlepiej pikowana.  Masywne biurko „z epoki”. Stół w jadalni lub salonie — prosty lub z kilkoma zdobieniami. Ci, którzy mogą sobie na to pozwolić, powinni zainwestować w kominek, który stanowi kropkę nad „i” stylu klasycznego.

 

Jednym z klasycznych stylów jest shabby chic, o którym możesz przeczytać tutaj (link).

 

Styl klasyczny to przede wszystkim elegancja i harmonia — musimy więc zadbać o to, aby elementy aranżacji dobrze ze sobą współgrały — uzupełniały się. Można tego dokonać, wybierając meble z jednej kolekcji lub decydując się na meble na zamówienie, ale także dzięki odpowiednim dodatkom. Eleganckie ramki z rodzinnymi zdjęciami oraz świeczniki ustawione na kominku lub komodzie. Zegar z kukułką. Tekstylia, takie jak firany i ciężkie zasłony, narzuty, poduszki, serwetki, obrusy, bieżniki, dywany. Ceramiczne dodatki — takie jak uchwyty szafek to nieodłączne elementy stylu klasycznego. Klasyka to także tapety. Najczęściej w regularny deseń. Odpowiednie będą również elementy z mosiądzu i złota. Ich ilość możemy dopasować do swoich potrzeb i upodobań. A kiedy wszystkie meble i dodatki znajdą swoje miejsce, czas zadbać o odpowiednie oświetlenie wnętrza. Centralnym punktem powinien być piękny kryształowy żyrandol. Do tego kilka stojących lamp i lampek wprowadzających klimat. Jednak nie powinniśmy się również obawiać wprowadzenia odrobiny nowoczesności do stylu klasycznego i skorzystania na przykład z oświetlenia LED do  ekspozycji witryny czy oświetlenia szafek i szuflad.

 

Chcąc cieszyć się pięknym wnętrzem w stylu klasycznym, zapamiętajmy kilka podstawowych zasad. Jasne kolory, w połączeniu z drewnem i drewnianym deseniem. Kanapa, stół, masywne biurko, fotel lub kominek jako centralny element wnętrza. Odpowiednie dodatki, które podkreślą styl, ale także wprowadzą harmonię. A także oświetlenie, które właściwie podkreśli walory wnętrza.

Jeśli przy aranżacji wnętrza zachowamy prostotę i harmonię, możemy mieć pewność, że będziemy się mogli cieszyć nowym wnętrzem przez długie lata, bez ryzyka, że aranżacja zrobi się przestarzała. To właśnie siła stylu klasycznego, który ma się dobrze i często wygrywa z najnowszymi trendami.

 

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem mebli w stylu klasycznym, zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu, w Krakowie na ulicy Wadowickiej 8A, gdzie nie tylko możesz obejrzeć je na ekspozycji, ale także zasięgnąć rady naszych ekspertów, którzy odpowiedzą na twoje pytania i pomogą ci dokonać wyboru. Zachęcamy również do kontaktu poprzez e-mail, telefonicznego oraz na Facebooku.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię
keyboard_arrow_up