Usiądźmy przy stole, czyli wybieramy krzesła

06/05/2019
dodany przez
Usiądźmy przy stole, czyli wybieramy krzesła

Czy wybór krzesła do jadalni, kuchni, salonu może być trudny? Najczęściej stół i krzesła stanowią przecież komplet. Jednak dla tych, którzy chcą przełamać sztampę, istnieje niezliczona liczba opcji. I tu pojawia się problem. Jakim kluczem kierować się przy wyborze krzeseł?

 

Krzesło powinno być przede wszystkim wygodne. Wspierać kręgosłup i dawać oparcie całemu ciału. Jednak spełniając funkcję praktyczną, powinno być również wyjątkowym dodatkiem do wnętrza — niezależnie od tego, czy kupujemy krzesła do kuchni, jadalni czy salonu. Mamy przecież ogromny wachlarz stylów, wzorów i kolorów. Jak zatem dokonać wyboru, aby krzesło podkreślało charakter wnętrza?

 

Dla tych, którzy nie lubią ryzyka, pozostają komplety stołów i krzeseł. W tym wypadku musimy zdecydować się na styl, który podoba się nam najbardziej i, który najbardziej będzie pasował do urządzonego wnętrza. Bywa, że nawet w tym przypadku decyzja nie jest prosta, ale jeśli zdecydujemy się na komplet mebli na pewno ułatwimy sobie zadanie.

 

Dla szukających czegoś innego i oryginalnego proponujemy dobór krzeseł według konkretnego klucza. Może to być na przykład pomieszczenie, które urządzamy. W małej kuchni czy aneksie idealnie sprawdzą się składane krzesła, które możemy schować, jeśli nie są używane lub taborety, które całkowicie schowamy pod blat. Dzięki temu zyskamy dodatkowe miejsce, które w małych pomieszczeniach jest tak istotne.

 

Jeśli mamy miejsce na duży stół w kuchni czy jadalni pamiętajmy, aby do klasycznego wnętrza i stołu dobrać odpowiednie klasyczne krzesła — na przykład takie z obiciem ze skóry czy tkaniny ozdobione charakterystycznym pikowaniem. Nowoczesne stoły i minimalistyczne wnętrza mogą zostać uzupełnione o krzesła z tworzywa sztucznego lub o klasyczne drewniane modele, które doskonale sprawdzą się we wnętrzach w stylu skandynawskim czy industrialnym.

 

A co jeśli w naszym wyborze chcemy iść o krok dalej? W tym przypadku kluczem może być na przykład kolor. Dobierzmy krzesła w tym samym kolorze, ale w różnym stylu. Kolor jest tu elementem harmonii, a forma krzeseł podkreśla charakter wnętrza. Stół, do którego zasiądziemy na takich krzesłach, powinien być prosty w formie i nienachalny w kolorystyce. Co za dużo to niezdrowo.

 

Kolejnym zabiegiem może być wybór krzeseł w tym samym stylu, ale o różnej kolorystyce.

Sprawdzą się tu krzesła klasyczne, z charakterystyczną pikowaną, wzorzystą czy kolorową tapicerką, krzesła drewniane, a także krzesła z tworzywa sztucznego. W tym wypadku elementem spójnym jest styl, a energii oraz nowoczesności dodają różne kolory, materiały i tekstury krzeseł. Harmonię uzyskamy dzięki stołowi w tym samym, co krzesła stylu.

 

Dobrym pomysłem jest również wybór krzeseł i stołu z tego samego materiału i w tym samym kolorze. Ciekawy efekt uzyskamy, jeśli każde z krzeseł będzie miało inną formę. Możemy również urozmaicić tę opcję, jeśli blat lub nogi stołu będą z innego materiału lub w innym kolorze. Natomiast krzesła, choć różne w swojej formie będą stanowiły spójny komplet.

 

Dobrze sprawdzi się również zabieg, w którym krzesła mają podobną formę i styl, jednak różnią się od siebie wyglądem. W tym przypadku spójności doda zakup krzeseł w parach. Zatem, jeśli potrzebujesz sześciu krzeseł kup trzy pary.

Takie parowanie sprawdzi się również, jeśli połączymy krzesła bogato zdobione z tymi o formie prostej. To rozwiązanie podkreśli stół, który stanowi centralny punkt pomieszczenia i jest wyrazisty w swojej formie.

 

Właściwe krzesło może sprawić, że wnętrze całkowicie się odmieni i nabierze charakteru. Warto więc zastanowić się jaki efekt chcemy osiągnąć i spośród tysiąca możliwości wybrać model idealny dla siebie.

 

Szukasz krzeseł do kuchni, jadalni lub salonu? Zapraszamy do odwiedzenia MIX Meble w Krakowie na ulicy Wadowickiej 8A, gdzie znajdziesz wiele oryginalnych propozycji. A jeśli potrzebujesz rady, porozmawiaj z naszymi doradcami, którzy zaproponują ci rozwiązanie na miarę twoich oczekiwań. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego, mailowego lub na Facebooku.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię
keyboard_arrow_up