Szafy do dużych domów i małych mieszkań

14/11/2019
dodany przez
Trendy :: Szafy do dużych domów i małych mieszkań

Jak pogodzić mały metraż i potrzebę przechowywania nie tylko ubrań, ale także sprzętu domowego, takiego jak deska do prasowania czy mop? Gdzie sprawdzi się szafa wolnostojąca, a gdzie niezbędna będzie szafa zabudowana? Odpowiednio zaprojektowane, wybrane i wkomponowane w przestrzeń, którą dysponujemy, meble do przechowywania sprawią, że każda powierzchnia, zarówno w małym mieszkaniu, jak i większym domu nabierze lekkości i pozwoli uporządkować chaos. W tym artykule podpowiadamy jaką szafę wybrać do małego mieszkania i dużego domu.

 

Dzięki odpowiednio dobranej szafie mamy szansę nie tylko uporządkować wszystkie nasze rzeczy, ale także sprawić, że przestrzeń wokół nas nabierze lekkości. Nic tak przecież nie burzy harmonii wnętrza, jak przedmioty które, ponieważ nie mają swojego miejsca, zagracają naszą życiową przestrzeń. Dlatego już na etapie projektowania wnętrza mieszkania czy domu warto przemyśleć, gdzie ulokujemy szafy.

W małych pomieszczeniach warto przemyśleć opcję dużej szafy, która zajmie całą długość jednej ze ścian. Idealnym rozwiązaniem jest zabudowana szafa w przedpokoju, ale to rozwiązanie sprawdzi się również w sypialni, a nawet w salonie.

Szafy zabudowane dają nam ogromne możliwości nie tylko ze względu na swoje gabaryty, ale także dopasowanie projektu do metrażu, którym dysponujemy oraz do naszych indywidualnych potrzeb. Wieszaki, półki, szuflady, kosze, miejsce na buty oraz schowek na sprzęty domowe, takie jak odkurzacz, deska do prasowania czy mop, zamknięte za przesuwnymi drzwiami od podłogi do sufitu, sprawią, że małe mieszkanie stanie się optycznie większe. A jeśli chcemy wzmocnić to wrażenie, zastosujemy drzwi z lustrem oraz meble w jasnym odcieniu lub w kolorze ściany. Dzięki temu szafa stanie się mniej widoczna. Szafy na wymiar dają nam możliwość zabudowy od podłogi do sufitu, co pozwala na stworzenie miejsca, w którym zgromadzimy wszystkie ubrania, buty, akcesoria i sprzęt gospodarstwa domowego. Jeśli jednak jedna szafa to za mało, a nie mamy już miejsca na kolejną zabudowę, postawmy na szafy narożne, komody i schowki — na przykład w formie szuflad pod łóżkiem. W ten sposób zyskamy dodatkowe miejsce na przechowywanie naszych rzeczy, nie zabierając tak cennej w małym mieszkaniu powierzchni.

W domach jednorodzinnych, choć mamy więcej przestrzeni to najczęściej borykamy się również z większą ilością rzeczy do przechowania. Dlatego tu również mogą sprawdzić się zabudowane szafy w przedpokoju czy pawlacze pod sufitem i szuflady pod łóżkiem. Mamy jednak możliwość zakupu kilku pojedynczych mebli do przechowywania, a nawet ogromnej designerskiej szafy, która może ozdabiać nasz salon czy sypialnię. Przy wyborze kierujmy się naszymi potrzebami, ale także starajmy się odpowiednio zaprojektować rozmieszczenie każdego mebla. Jest to ważne, jeśli chcemy uniknąć efektu zagracenia czy przytłoczenia wnętrza. W dużym domu możemy wykorzystać wiele mebli do przechowywania. Dobrze będzie wyglądać rozmieszczenie w wybranych pomieszczeniach domu szaf o różnej pojemności — od jedno- do czterodrzwiowych z tej samej kolekcji i uzupełnienie ich pozostałymi elementami, takimi jak szafka na buty w przedpokoju czy komoda w sypialni. Istotne jest również, aby wybrana kolekcja była spójna ze stylem, w jakim urządzamy cały dom.

Niezależnie od tego, czy urządzasz małe mieszkanie, czy duży dom pamiętaj, że dobrze zaprojektowana lub wybrana szafa powinna być funkcjonalna i odpowiadać twoim potrzebom. Dzięki temu twoje rzeczy będą uporządkowane, dom zyska dodatkową przestrzeń, a ty będziesz mieć wszystko pod ręką.

Jeśli poszukujesz szafy idealnej do twojego wnętrza, zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu, w Krakowie na ulicy Wadowickiej 8A, gdzie czeka na ciebie ogromny wybór kolekcji najlepszych marek. Możesz także zasięgnąć rady naszych ekspertów, którzy odpowiedzą na twoje pytania i pomogą ci dokonać wyboru. Zachęcamy również do kontaktu poprzez e-mail, telefonicznego oraz na Facebooku.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię
keyboard_arrow_up