Czarodziejskie dywany, czyli technologia easy clean

23/08/2019
dodany przez Marcin Jarecki
Trendy :: Czarodziejskie dywany, czyli technologia easy clean

Dywan to dla wielu absolutna konieczność, bez której nie wyobrażają sobie wnętrza, a także jego centralny punkt, który nadaje mu klasę. Dywany są z nami od tysięcy lat i przez ten czas przeszły z nami długą drogę, dosłownie i w przenośni. Od prawdziwych dzieł sztuki i formy przekazu historii do technologicznie zaawansowanych przedmiotów użytkowych, które nie tylko mają cieszyć oko, ale także spełniać praktyczne zadania.

Dywany zaczęto wytwarzać, aby chroniły od zimna i piasku, ale także zdobiły miejsce, w którym się znajdują, niezależnie od tego, czy był to pałac sułtana, czy koczownicza jurta. Istotna była ich forma i możliwość szybkiego złożenia i łatwego przetransportowania. Przez wieki, poza swoim praktycznym zastosowaniem, opowiadały historie ludzi, którzy je tkali, a także historie całych miast, regionów i państw, będąc prawdziwymi dziełami sztuki. I choć obecnie stanowią bardziej użytkowy przedmiot, to jednak nadal doceniamy ich piękno, a co więcej staramy się je udoskonalić. To właśnie dzięki inspiracji historią oraz możliwościom współczesnej technologii tworzymy dywany nie tylko w stylu „used look”, ale także dywany vintage, ręcznie tkane oraz łatwoczyszczące.

Nadal do najbardziej cenionych zaliczamy ręcznie tkane dywany. To ekskluzywne dywany, które stanowią oryginalną ozdobę wnętrza, podkreślającą jego elegancję. Ręczna robota, naturalne materiały, takie jak wełna, bawełna czy wiskoza, piękna kolorystyka lub wyrafinowany minimalizm — tym charakteryzują się nowoczesne dywany.

W jakich wnętrzach najczęściej pojawia się dywan? Obecnie możemy go zobaczyć zarówno w klasycznej przestrzeni, jak i w nowoczesnym lofcie, skandynawskim domu, a także w salonie czy sypialni w stylu glamour. I choć minęły wieki, dywan nie traci swoich mocy i z każdej przestrzeni, w której się znajduje, zrobi przytulny dom, do którego chcemy wracać. Mimo naszego przywiązania do dywanów przez lata musieliśmy borykać się z  ich odpowiednim i nie zawsze łatwym czyszczeniem i konserwacją — co więcej często ponosiliśmy klęskę, a piękny przedmiot tracił swój urok. Obecnie z pomocą przychodzi nam technologia, dzięki której nie tylko właściwie zadbamy o swój dywan, ale także sprawimy, że zawsze będzie on wyglądał jak nowy.

Każdy z nas choć raz w życiu walczył z uporczywą plamą na dywanie, która jak to zwykle bywa, pojawiła się na nim przez zupełny przypadek. Rozlana kawa, wino, ketchup, ale także ślady po flamastrach czy kredkach świecowych, którymi nasza pociecha bawiła się na dywanie, czy ślady łap naszego pupila. Choć na plamy jest wiele sposobów i często wychodzimy z tej walki zwycięsko, to jednak zdarza się, że bez kosztownego profesjonalnego czyszczenia, dywanu nie da się uratować lub, co gorsza, musimy go niestety wyrzucić. Na szczęście z pomocą przychodzi nam nowoczesna technologia.

Dywany, w których zastosowano technologię easy clean posiadają specjalną powłokę utrudniającą wchłanianie cieczy oraz ułatwiającą czyszczenie plam, a to dlatego, że już na etapie produkcji włókna dywanu zostały pokryte specjalną apreturą, przez co nanomolekuły wnikają we włókna tworząc barierę ochronną. Dzięki tej technologii każdy rodzaj zabrudzenia może być szybko usunięty za pomocą wody i ręcznika papierowego, bez dodatkowych środków chemicznych. Co jeszcze oferuje nam nowoczesna technologia? Antypoślizgowe podkłady, dzięki którym dywan nie przesuwa się, a więc jest bezpieczny zarówno dla nas, jak i dla naszych najbliższych, w tym dla dzieci oraz osób starszych. To również ułatwienie podczas odkurzania. Pisząc o odkurzaniu, warto wspomnieć, że nowoczesne dywany nie gromadzą kurzu i roztoczy, a więc są odpowiednie zarówno dla alergików, jak i dla małych dzieci, a także są przyjazne środowisku i zdrowiu człowieka, ponieważ nie zawierają substancji szkodliwych. Są również odporne na światło, co pozwala zachować ich piękne kolory na wiele lat.

Dywan przywodzi na myśl rodzinne ciepło, miejsce wokół, którego się gromadzimy, miejsce zabaw i śmiechu. To przedmiot, który towarzyszy nam od stuleci i który jeszcze długo z nami pozostanie. Jest nie tylko przytulny, ale i piękny — nadaje wnętrzu charakter i styl.

 

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem dywanu, zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu, w Krakowie na ulicy Wadowickiej 8A, gdzie nie tylko możesz obejrzeć je na ekspozycji, ale także zasięgnąć rady naszych ekspertów, którzy odpowiedzą na twoje pytania i pomogą ci dokonać wyboru. Zachęcamy również do kontaktu poprzez e-mail, telefonicznego oraz na Facebooku.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię
keyboard_arrow_up