Strona Główna » Trendy » Plusy i minusy mebli skórzanych

Plusy i minusy mebli skórzanych

Urządzając dom, mieszkanie czy konkretne pomieszczenie, choć nie zawsze wiemy, w jakim stylu wnętrza najbardziej nam się podobają czy jakie kolory ścian preferujemy, to jednak zwykle znamy odpowiedź na pytanie, czy meble wypoczynkowe będą tapicerowane czy skórzane. Wynika to po prostu z naszych osobistych preferencji. Jakie są plusy i minusy mebli skórzanych? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Bezwątpienia skórzane meble to nieśmiertelna klasyka, która trwa niezależnie od zmieniających się trendów. Wystarczy spojrzeć na piękne, eleganckie, a wręcz wytworne meble skórzane, aby wiedzieć, dlaczego tak jest. Meble skórzane wprowadzają do wnętrza klasę, luksus i szyk, które są nie do przecenienia. Dlatego właśnie meble skórzane nadal cieszą się ogromną popularnością i mają swoich amatorów na całym świecie. Są to meble bardzo uniwersalne, które sprawdzą się właściwie w każdym wnętrzu i stylu, co również nie jest bez znaczenia przy dokonywaniu wyboru pomiędzy meblami tapicerowanymi a skórzanymi.

Jeśli zastanawiasz się, który rodzaj mebli wybrać poniżej prezentujemy plusy i minusy mebli ze skóry:

Uniwersalne — meble ze skóry posłużą nam wiele lat, jeśli będziemy je odpowiednio pielęgnować. Nawet jeśli postanowimy zmienić wystrój pomieszczenia, one nadal będą mogły stanowić jego centralny punkt, wnosząc ponadczasowy szyk.

Trwałe — odpowiednio pielęgnowana i regularnie konserwowana skóra zachowa swój wygląd i wygodę na lata.

Różnorodne — obecnie można wybierać nie tylko wśród wielu rodzajów skór, ale także wybarwień, co znacznie poszerza możliwości aranżacji wnętrza. Dodatkowo prawdziwa skóra to gwarancja oryginalności poszczególnych sztuk mebli, ponieważ skóra zawiera naturalne znamiona.

Dla alergików — dzięki temu, że jest to naturalny surowiec, skóra nie powoduje uczuleń i podrażnień. Nie gromadzi kurzu i nie stanowi dobrego miejsca dla rozwoju roztoczy, dlatego właśnie jest dobrym rozwiązaniem dla alergików.

Wymagające — choć pielęgnacja skóry jest bardzo prosta, to jednak wymaga specjalnych środków czyszczących, potrafi być czasochłonna, a także — jeśli jest wykonywana niewłaściwie, zbyt rzadko lub przy użyciu nieodpowiednich środków, może zniszczyć mebel. Należy pamiętać, że skóra cały czas pracuje — rozciąga się i kurczy, a zmarszczki, które mogą się na niej pojawić są naturalną reakcją, co nie każdemu odpowiada. Dodatkowo skóra nie pielęgnowana lub źle pielęgnowana pęka — tworząc trwały ślad.

Nieodporne — skóra nie jest materiałem odpornym na wady mechaniczne, dlatego, jeśli w naszym domu są dzieci lub zwierzęta, warto przemyśleć swoją decyzję i poszukać lepszej opcji wśród tkanin. Skórzana kanapa zdecydowanie nie jest fanką kocich pazurów. Co również istotne nie jest odporna na plamy. Należy się też liczyć z tym, że dość trudno będzie nam je usunąć.

Drogie — nie bójmy się przyznać, że nawet pojedynczy mebel obity naturalną skórą może być nie lada wydatkiem. Na pewno więc warto dokonywać wyboru nie tylko w oparciu o nasze gusta, ale także nasze możliwości finansowe. Obecnie możemy znaleźć równie eleganckie i klasyczne, tańsze rozwiązania.

Decydując się na meble ze skóry powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie plusy i minusy ich posiadania. Ponieważ meble skórzane nie należą do tanich, a jak każdy mebel w domu są narażone na uszkodzenia, przy wyborze, nie powinniśmy się kierować wyłącznie pobudkami estetycznymi. Jeśli natomiast zdecydujemy się na meble skórzane powinniśmy właściwie i regularnie o nie dbać, aby mogły nam jak najdłużej posłużyć.

 

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem mebli skórzanych, zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu, w Krakowie na ulicy Wadowickiej 8A, gdzie nie tylko możesz obejrzeć je na ekspozycji, ale także zasięgnąć rady naszych ekspertów, którzy odpowiedzą na twoje pytania i pomogą ci dokonać wyboru. Zachęcamy również do kontaktu poprzez e-mail, telefonicznego oraz na Facebooku.