Strona Główna » Trendy » Strefa kibica w twoim domu

Strefa kibica w twoim domu

Nie trzeba być fanem piłki nożnej, aby wiedzieć, że jej temat budzi w nas ogromne emocje. Szczególnie gdy zbliżają się Mistrzostwa Europy czy Mistrzostwa Świata. To czas, w którym nie tylko gorąco kibicujemy biało-czerwonym, ale także chętnie spotykamy się w barach, strefach kibica, a także w domach, aby zagrzewać naszą drużynę do walki. Jak urządzić wygodną strefę kibica we własnym domu, podpowiadamy w tym artykule.

Piłka nożna to ogromne emocje, ale też sport, który zbliża nas do siebie, bo lubimy kibicować w gronie przyjaciół. Podczas takich wydarzeń, jak mundial często zdarza się, że każdy mecz oglądamy w innym mieszkaniu lub u konkretnego znajomego (właściciela największego ekranu). Choć to wydarzenie, w którym najważniejszy jest sport, jeśli zapraszamy gości do domu, nawet na przyjacielskie spotkanie warto zadbać o ich i swój komfort. Jak to zrobić?

 

Nie ma wątpliwości, że całe spotkanie — nawet po zakończonym meczu będzie odbywać się wokół ekranu. Na szczęście większość z nich znajduje się w salonie, w którym najczęściej już stoi mniejsza lub większa kanapa. Jeśli ma ona opcję „relaks”, zagłówki, czy dodatkowe funkcje, które mogą sprawić, że będzie jeszcze bardziej komfortowa — warto z nich skorzystać. Gadżet, który może nam się przydać podczas takiego spotkania to Couch Coaster, który nakładamy na podłokietnik kanapy czy fotela, dzięki czemu mamy pewność, że nic z kubka czy szklanki się nie wyleje. Jeśli w salonie stoją dodatkowo jeden lub dwa fotele — to świetnie! Pamiętajcie, że podczas takich spotkań — może na nich usiąść więcej niż dwie osoby, a podnóżek może służyć za dodatkowe miejsce do siedzenia.

 

Brak foteli lub mała kanapa, zrekompensują wygodne pufy, siedziska, a nawet poduszki, które polepszą komfort siedzenia. Pamiętajcie jednak, że sprawdzą się też krzesła, które na co dzień stoją przy stole, w kuchni, jadalni czy salonie. Ważne, aby wszyscy mieli dobry widok. Takie spotkanie wymaga również przygotowania przekąsek. Najlepiej takich, które swobodnie możemy jeść rękoma. Aby je dobrze wyeksponować, a jednocześnie nie przeszkadzać w trakcie oglądania warto je ustawić na ławie czy stole, który umieścimy przed kanapą lub przed którym zasiądziemy na poduszkach. Ustawienie stołu poza naszą „strefą kibica” może być nieporęczne, a nie chcemy przecież przegapić tego decydującego gola! Jeśli przyjmujemy dużą liczbę gości, warto zadbać o dodatkowe, misy, miseczki, szklanki i kubki, talerzyki, sztućce i serwetki. Nawet jeśli nie robisz dużych przyjęć na co dzień, tych elementów nigdy za wiele!

 

Nasi goście już siedzą wygodnie przed dużym ekranem i podjadają pyszne przekąski. Jak sprawić, aby nasza strefa kibica była jeszcze bardziej futbolowa? Postaw na piłkarskie dodatki — ze wzorem piłki lub w biało-czerwonych barwach. Jeśli masz fantazję i chęć, możesz naprawdę zaszaleć, ale nawet kilka drobnych futbolowych dodatków wprowadzi pożądany klimat. Pufy, siedziska, poduszki (poszewki), kubki, serwetki, czy wywieszona flaga lub szalik będą na pewno przyjemnym dodatkiem, który pomoże kibicować.

Niezależnie od tego ilu przyjaciół ugościsz, jak zadbasz o ich komfort i podniebienia — najważniejsza podczas wspólnego kibicowania jest dobra zabawa, jedność celu, który nas łączy, gorące emocje, które nas rozgrzewają i po prostu chęć bycia razem. Jeśli mundial zainspirował Cię do drobnych lub większych zmian wystroju w twoim domu, zapraszamy do obejrzenia naszej galerii inspiracji oraz do odwiedzenia naszego salonu, w Krakowie na ulicy Wadowickiej 8a, gdzie pomożemy Ci wybrać odpowiednie meble i dodatki, które posłużą Ci długo po opadnięciu piłkarskich emocji.