Strona Główna » Trendy » Jak zaprojektować nowoczesną kuchnię

Jak zaprojektować nowoczesną kuchnię

 

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy naprawdę dużo czasu. Powinna być funkcjonalna, dostosowana do naszych potrzeb, ale także ładna — odpowiadająca naszym gustom. Dla osób, które śledzą najnowsze trendy i które poszukują ciekawych rozwiązań, a także dla tych, którzy zastanawiają się nad zmianą wystroju kuchni lub urządzają nowy dom lub mieszkanie przygotowaliśmy listę kilku elementów, które sprawią, że ich kuchnia będzie naprawdę modna i praktyczna.

 

Industrialne wykończenia

W kuchni nadal rządzą beton i metal, które zobaczymy nie tylko na blatach czy kranach, ale także we wszystkich dodatkach, takich jak uchwyty, listwy oraz krzesła i żyrandole. Rdzawe i złote odcienie miedzi pojawiają się na dodatkach, ale także na sprzęcie AGD takim jak piekarnik czy kuchenka. W połączeniu z betonową podłogą i blatami sprawią, że powstanie industrialne minimalistyczne wnętrze.

 

Minimalizm

Kuchnie mają być praktyczne i zawierać to, co jest nam w nich niezbędne — i nic poza tym. Powinny być wyposażone w podstawowe elementy, które jednocześnie mają być praktyczne i mają pełnić funkcję dekoracyjną. Sprzątamy wszystkie szafki, półki, blaty i zostawiamy jedynie to, co naprawdę używamy. Wybierając czy projektując kuchnię, wybierzmy taką ilość elementów i dodatków, która jest konieczna do funkcjonalnego korzystania z niej. To podążanie za światowym trendem w designie — minimal calm.

 

Siła natury

W następnych miesiącach zobaczymy również więcej ciemnych, naturalnych odcieni w kuchni. Nie tylko kolory drewna, ale także kolory ziemi. Błękity, pomarańcze, zielenie. Aby odpowiednio stonować wnętrze, w kuchni pojawią się szklane dodatki. Drzwi ze szklanymi frontami, regały ze szklanymi półkami — to kolejny trend, który pojawi się w naszych kuchniach. A jeśli możemy sobie na to pozwolić, idealnym dodatkiem będzie okno, a nawet szklana ściana w kuchni.

 

Rustykalne inspiracje

Kolejnym trendem, który pojawił się na targach designu w Mediolanie, jest styl rustykalny, w którym zacieramy granicę pomiędzy tym, co wewnątrz i tym, co na zewnątrz. Znowu pojawiają się kolory ziemi, ale także takie dodatki jak miniogród z ziołami lub ogródek obok domu, z których możemy zrywać zioła czy warzywa do przygotowywanych potraw. Ten zabieg ma nas zbliżyć do natury.

 

Technologia i gadżety

W naszych kuchniach pojawi się więcej technologii. Urządzenia powinny być idealnie dopasowane i wbudowane w meble kuchenne, tak aby stanowiły jedną całość. Płyty kuchenne wbudowane w blat. Piekarniki i lodówki wbudowane w meble. Wszystko po to, aby uzyskać efekt płynności i funkcjonalności.

W tech-kuchni pojawi się więcej oświetlenia LED oraz ruchomych elementów, takich jak blaty czy stoły.

 

Jeśli chcesz stworzyć kuchnię, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale także, która będzie Ci się po prostu podobać i która będzie trendy, warto nie tylko przeglądać najnowsze artykuły i katalogi o designie, ale także zastanowić się co z tych trendów jest odpowiednie dla Ciebie oraz jakie funkcje musi posiadać kuchnia, abyś czuł/a się w niej swobodnie. Aby uzyskać idealny efekt, warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz i wspólnie zaprojektować idealną kuchnię. Dzięki temu nie tylko spełni ona Twoje oczekiwania, ale także — zrobiona na wymiar — idealnie dopasuje się do przeznaczonej na nią przestrzeni, a ty nie będziesz musiał/a iść na żadne kompromisy.

 

Jeśli szukasz kuchni idealnej dla siebie, zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu, w Krakowie na ulicy Wadowickiej 8A, gdzie znajdziesz wiele przykładowych aranżacji, ciekawych promocji, w tym outlet,  na gotowe kuchnie, a także możesz porozmawiać z naszym architektem, który zaproponuje Ci kuchnię na wymiar Twoich marzeń.