Strona Główna » Trendy » Koce, poduszki, pledy, czyli odrobina ciepłego komfortu jesienią

Koce, poduszki, pledy, czyli odrobina ciepłego komfortu jesienią

 

Jesień ma swoich fanów, którzy nie mogą się doczekać kolorowych liści, mgły i ciepłej herbaty po powrocie z pracy. Z drugiej strony, wiele osób najchętniej z nastaniem jesieni zapadłoby w głęboki sen i obudziło się dopiero wiosną. Co łączy te dwa typy osób? Choć z różnych pobudek, z nastaniem jesieni, zaczynają otaczać się kocami i pledami, a także szukają ciepłego komfortu na przytulnych poduszkach.

 

Ta idealna to ciepła polska złota jesień, która zachwyca kolorami, babim latem i ciepłymi promieniami słońca. I nawet, jeśli trwa ona nieustannie do zimy, nadal szukamy komfortu w ciepłych kurtkach, płaszczach i czapkach, a w domu wykładamy na kanapy i fotele pledy, narzuty, koce i przytulne poduchy. To idealny sposób na wprowadzenie do wnętrza odrobiny ciepła i komfortu i  przygotowanie go na chłodniejsze dni tak, aby nasz dom stał się przystanią na jesienne wieczory.

Koc, narzuta czy pled mogą nie tylko nas ogrzać, ale także być stylowym dodatkiem do wnętrza. Jeśli chcemy nadać mu elegancji, wybierzmy na przykład sztuczne futro, czy wełnę alpaki. Sprawdzą się również koce z bawełny, wełny, żakardu i pluszu, które sprawią, że wnętrze będzie niezwykle przytulne. Do tego wełniane, filcowe czy pluszowe poszewki na poduszki i zarówno sypialnia, jak i salon otulą nas ciepłem. Chcąc zadbać o naszych gości, pamiętajmy, aby koce i wygodne poduchy znalazły się na kanapach, fotelach i krzesłach, a także w pokoju gościnnym, jeśli spodziewamy się gości, którzy będą nocować w naszym domu.

Ciepłe jesienne dodatki możemy wprowadzić na kilka sposobów. Ważne, aby wszystkie elementy pasowały do siebie, a więc zawierały ten sam powtarzający się wzór, element kolorystyczny lub, aby wszystkie były tego samego koloru. Dzięki temu wnętrze nie utraci harmonii i napełni nas spokojem.

Możemy wybrać tekstylia w jesienne wzory, co jeszcze bardziej podkreśli klimat lub wprowadzić jesienną kolorystykę, a więc beże, szarości, brązy, pomarańcze, czerwienie, żółcie i złoto. Tekstylia w tej kolorystyce z pewnością spełnią swoją funkcję praktyczną i dekoracyjną. Możemy zastosować wszystkie jesienne kolory, wybrać maksymalnie dwa lub trzy albo ograniczyć się do jednego. Wszystko zależy od stylu wnętrza, do którego wprowadzamy jesienne dodatki.

Wnętrza rustykalne czy shabby chic już z definicji są wnętrzami przytulnymi, dlatego dodatkowe koce i pledy czy wełniane poszewki w kolorach jesieni będą tu idealnym elementem. We wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, skandynawskich, czy loftowych proponujemy zastosowanie ograniczonej palety barw  — szarości, beże i złoto oraz eleganckie tkaniny. W stylu glamour zdecydowanie sprawdzą się szare, różowe lub łososiowe, beżowe i złote odcienie oraz futro i plusz.

 

Niezależnie od stylu, w jakim urządziliśmy dom czy mieszkanie, w okresie jesieni w naszych salonach, sypialniach i pokojach gościnnych pojawiają się dające nam komfort dodatki. Koce, pledy, narzuty, poduszki mają za zadanie otoczyć nas ciepłem, ale także ozdobić wnętrze, w którym się znajdują, abyśmy w coraz zimniejsze dni mogli wygodnie odpocząć i czekać na nadejście wiosny.

 

Jeśli poszukujesz idealnych dodatków do twojego wnętrza, zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu, w Krakowie na ulicy Wadowickiej 8A, gdzie czeka na ciebie ogromny wybór tekstyliów, dywanów, ceramiki, zegarów, obrazów, luster, a także mebli dekoracyjnych. Możesz także zasięgnąć rady naszych ekspertów, którzy odpowiedzą na twoje pytania i pomogą ci dokonać wyboru. Zachęcamy również do kontaktu poprzez e-mail, telefonicznego oraz na Facebooku.