Strona Główna » Trendy » *Living Coral, czyli kolor roku 2019

*Living Coral, czyli kolor roku 2019

 

Instytut Pantone ogłosił, że kolorem roku 2019 jest Living Coral (16-1546). Wybór nie jest przypadkowy. Living Coral ma nam przynieść ulgę i być oazą spokoju w tych niespokojnych czasach. Jak co roku możemy się spodziewać, że Living Coral pojawi się na wybiegach, w designie, kosmetyce, sztuce i nowych technologiach. Czy dzięki temu odnajdziemy odrobinę spokoju?

 

Wybór Pantone, jak co roku wynika z obserwacji, podróży i rozmów. Zawsze jest też inspirowany aktualnymi nastrojami społecznymi. Co zatem mówi nam wybór Living Coral na kolor roku 2019? Obserwując obecną sytuację społeczną, polityczną, ekonomiczną i ekologiczną na świecie wydaje się, że potrzebujemy czegoś, co sprawi, że będziemy bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość i znajdziemy sposób, aby osiągnąć wewnętrzny spokój. Living Coral ma być odpowiedzią na te podstawowe ludzkie potrzeby To ciepła naturalna mieszanka — wyrazista i subtelna zarazem, a przy tym niesamowicie wykwintna.

Ten inspirowany żywą rafą koralową kolor zdaje się afirmować życie, a przez to pobudza w nas optymizm, daje poczucie bezpieczeństwa, zapewnia komfort i jak mówi Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute „to kolor, który można nazwać domem. [...] Towarzyski i porywający Pociągająca natura Pantone 16-1546 Living Coral wita i zachęca do beztroskiej aktywności". Pantone podkreśla również, że jego wybór jest „reakcją na wszechobecną technologię cyfrową i media społecznościowe. Living Coral ma nam przypomnieć o radości codziennych poszukiwań i odkryć. O tym, jak ważne są autentyczne doświadczenia, które umożliwiają głębsze połączenia i bliskość.”

W 2019 roku Pantone, aby podnieść nas na duchu, powraca do naturalnego odcienia. Jest to doskonały wybór. Dlaczego? Living Coral idealnie wpasowuje się w nadchodzące trendy. Sprawdzi się we wnętrzu w stylu new nordic, którego główną inspiracją są zasady hygge i lagom, czyli osiągnięcie dobrego samopoczucia i komfortu. Będzie idealnie współgrać z bielą, szarościami, naturalnym drewnem — tego stylu, a także pomoże stworzyć pożądany w 2019 roku dom, który będzie przystanią i miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie. Living Coral możemy zatem zastosować zarówno na ścianach, ale także w elementach wystroju, jak i dodatkach. Szczególnie w wygodnych kanapach, przytulnych fotelach i tekstyliach takich jak poduszki i koce, które mają zapewnić nam komfort. Jako kolor inspirowany naturą Living Coral idealnie pasuje również do trendu na wykorzystywanie naturalnych materiałów i przedmiotów handmade, a więc stylu scandi-boho, w którym kluczem do sukcesu są proporcje 90/10. To właśnie Living Coral może stanowić 10 procent koloru, który uzupełni 90 procent bieli.

I choć w 2019 zapominamy o różowym złocie, to jednak Living Coral w doskonały sposób będzie uzupełniał metaliczne akcenty we wnętrzu — czyli kolejny trend 2019 roku.

 

Ten naturalny kolor, który wydaje się połączeniem różowego, pomarańczowego i brzoskwiniowego przywodzi na myśl ciepło i kojące zachody słońca. Piękną rafę koralową i spokój oceanu. Jest więc naszą szansą na ucieczkę od otaczającej rzeczywistości. A jeśli tak, jak życzy sobie tego Pantone, przez cały rok będzie nas napawał optymizmem i spokojem, to należy się jedynie cieszyć i zastanowić, jak możemy go wprowadzić do naszych domów.

 

Wybór Pantone zawsze inspirowany jest aktualnymi nastrojami i sytuacją na świecie. Jest próbą dostarczenia nam elementu, który w jakiś sposób pomoże nam się zmierzyć z przeciwnościami dnia codziennego. Nie da się ukryć, że żyjemy w niespokojnych czasach i przyda nam się każdy sposób, który pozwoli poczuć się nieco bardziej optymistycznie. Tą kroplą optymizmu w 2019 roku ma być właśnie Living Coral (16-1546).

*Tekst na podstawie strony pantone.com