Strona Główna » Trendy » 3...2...1...narożnik?

3...2...1...narożnik?

 

Wybór zestawu wypoczynkowego do salonu to często jedna z najważniejszych decyzji, jakie musimy podjąć podczas urządzania domu i mieszkania. Przy wyborze powinniśmy kierować się nie tylko własnymi preferencjami, ale także możliwościami, jakie daje nam przestrzeń, którą dysponujemy oraz celem, jaki na co dzień będą spełniać zakupione meble.

 

Różnorodność dostępnych mebli wypoczynkowych może czasem przyprawić o zawrót głowy. Wzory, kolory, tkaniny, funkcje, które mają nam ułatwić codzienne życie. Jak więc zdecydować, który mebel wypoczynkowy będzie idealny do naszego salonu?

Jeśli dysponujesz większą przestrzenią, która w całości ma służyć wypoczynkowi w ciągu dnia oraz przyjmowaniu gości, ale chcesz także, aby służyła jako dodatkowa sypialnia postaw na elegancki narożnik. Może on idealnie spełnić trzy podstawowe funkcje. Będzie ozdobą wnętrza — wybierając odpowiedni wzór, kolor i tkaninę możesz podkreślić charakter salonu, a nawet sprawić, że narożnik stanie się jego centralnym punktem. Może podzielić przestrzeń, tworząc sekcję wypoczynkową. A przede wszystkim będzie wygodnym łóżkiem dla twoich gości, które dzięki schowkowi pozwoli ci uporządkować rzadziej używaną pościel i koce. Jako mebel wypoczynkowy narożnik będzie stanowić wygodne i przytulne miejsce do wspólnego spędzania czasu, spotkań przy kawie, czy po prostu czytania i oglądania telewizji.

 

Jeśli salon ma odpowiednio dużą powierzchnię i ma stanowić centralny punkt domu czy mieszkania, w którym wypoczywamy i przyjmujemy gości, warto przemyśleć zainwestowanie w komplet wypoczynkowy. Ten wybór daje nam naprawdę wiele możliwości. Szczególnie jeśli wybierzemy zestaw z jednej kolekcji. Możemy wtedy dowolnie łączyć ze sobą wybrane meble lub kupować je etapami. Nie ma też obowiązku kupowania wszystkich mebli z zestawu. Wybierzmy, więc te, które na pewno będą miały określoną funkcję w salonie — praktyczną lub dekoracyjną.

Klasycznym rozwiązaniem jest zakup kanapy -dwu lub trzyosobowej i dwóch foteli. Coraz częściej jednak klasyka zostaje przełamana bardziej odważnymi zestawami, takim jak 3+2+1, czyli kanapa trzyosobowa, kanapa dwuosobowa i fotel. Pojawiają się również zestawy z dodatkowymi pufami czy podnóżkami. Dzięki temu nie tylko każdy z domowników i gości znajdzie wygodne miejsce dla siebie, ale także będziemy mogli w różnorodny sposób zaaranżować przestrzeń w zależności od okoliczności. Niedzielne kawa i ciastko skupią nas wokół ławy. Wspólne oglądanie filmu czy meczu będzie możliwe dzięki przestawieniu mebli na wprost ekranu. A jeśli będziemy chcieli urządzić w domu przyjęcie lub imprezę swobodnie rozsuniemy meble pod ścianę — dając przestrzeń do tańca i odpoczynku. Takie dodatki jak pufy czy podnóżki będą też świetnym rozwiązaniem dla małych dzieci — które po prostu je uwielbiają.

Jeśli lubisz klasykę postaw na meble w jednym kolorze. A jeśli wolisz bardziej nowoczesne meble, możesz nie tylko wybrać każdy mebel w innym kolorze, ale także, co staje się coraz bardziej popularne uzupełnić zestaw w wybranym kolorze o jeden mebel w innym często odważnym odcieniu. Zabieg ten nadaje wnętrzu charakteru i świeżości.

Kanapa, narożnik czy zestaw wypoczynkowy służą do relaksu. Powinny być nie tylko ładne, ale także funkcjonalne — odpowiadające naszym potrzebom. Właściwy wybór sprawi, że posłużą nam przez wiele lat i sprawią, że salon będzie ulubionym miejscem wszystkich domowników oraz gości.

 

Jeśli poszukujesz narożnika, kanapy lub zestawu wypoczynkowego do twojego wnętrza, zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu, w Krakowie na ulicy Wadowickiej 8A, gdzie czeka na ciebie ogromny wybór kolekcji najlepszych marek. Możesz także zasięgnąć rady naszych ekspertów, którzy odpowiedzą na twoje pytania i pomogą ci dokonać wyboru. Zachęcamy również do kontaktu poprzez e-mail, telefonicznego oraz na Facebooku.