Strona Główna » Trendy » Złoto i miedź we wnętrzach — trend nie tylko jesienią

Złoto i miedź we wnętrzach — trend nie tylko jesienią

 

Kończące się powoli lato sprawia, że w naszych wnętrzach pojawiają się złote i miedziane dodatki, które rozświetlają, ocieplają i wprowadzają klimat złotej polskiej jesieni — tej przepełnionej słońcem i pięknymi barwami. I choć to właśnie z tą porą roku kojarzy nam się złoto i miedź to jednak jest to trend, który towarzyszy nam od dłuższego czasu i stale powraca. Dlaczego?

 

Odpowiednie złote i miedziane dodatki to lekkość, światło i minimalizm, który komplementuje wnętrze, ale także dekadencja, która nadaje mu charakteru. Jak prawidłowo wprowadzić złoto i miedź do wnętrza? Najprostszym sposobem jest zastosowanie metalicznych dodatków, takich jak krany, lustra, uchwyty szafek, ale także lampy, stoliki, tace i misy oraz elementy dekoracyjne takie jak figurki. Kilka złotych i miedzianych elementów, które będą chwytać światło, pozwoli na wprowadzenie ciepłego, a zarazem nieco industrialnego klimatu.

Aby uzyskać spójny efekt, możesz wybrać tylko złote lub tylko miedziane dodatki oraz zastosować je w całym mieszkaniu czy domu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby swobodnie je ze sobą łączyć, ponieważ uzupełniają się naprawdę dobrze. Miedź i złoto sprawdzą się w salonie czy sypialni zarówno dzięki typowym elementem dekoracyjnym, ale także dzięki dużym lampom czy donicom. W kuchni i jadalni nie wahaj się użyć złotych lub miedzianych sztućców, a nawet talerzy lub w delikatniejszej formie zastawy stołowej z miedzianym dodatkiem czy złotą obwódką. Wszelkiego rodzaju dodatki, takie jak moździerze, puszki, tarka, solniczka i pieprzniczka poukładane na kuchennym blacie to strzał w dziesiątkę. Warto też przemyśleć wspomniane wcześniej złote lub miedziane krany, które sprawdzą się również w łazience, gdzie wystarczy dodać lustro w pięknej bogatej lub minimalistycznej ramie oraz wieszaki i efekt gotowy. A co powiecie na złoty lub miedziany wieszak czy stojak na parasole postawione w przedpokoju? Naszym zdaniem będą wyglądały naprawdę elegancko.

Dla tych, którzy nie przepadają za złotem lub, dla których złote dodatki, nawet w minimalistycznej formie, to jednak za dużo proponujemy różowe złoto — również bardzo eleganckie i modne, ale nieco mniej rzucające się w oczy.

Złoto, zarówno żółte, jak i różowe oraz miedź to idealny dodatek, ponieważ potrafi podkreślić piękno zarówno minimalistycznych, industrialnych, jak i dekadenckich — nieco cięższych — w założeniu wnętrz. Sprawdzą się zarówno w połączeniu z bielą, pastelowymi odcieniami, ale także z betonem, jak i drewnem czy bardziej wyrazistymi kolorami ścian. To również idealny dodatek do wnętrz, w których zastosowano kolejny trend, czyli prawdziwe zielone rośliny, jak i dodatki z roślinnym motywem.

Jeśli lubisz przepych, w przemyślany sposób zastosuj zasadę im więcej, tym lepiej. Najważniejsze elementy uzupełnij odpowiednimi dodatkami. Jeśli natomiast jesteś fanem minimalizmu i dodatki to zdecydowanie za dużo, skup się na jednym przedmiocie, który będzie przykuwał uwagę — idealnie sprawdzą się tu duże lampy — stojące, jak i wiszące, czy na przykład kawowy stolik.

Złoto i miedź to kolory, które mają stale powiększającą się liczbę fanów, a to dlatego, że nie tylko pięknie komplementują każde wnętrze, ale także sprawdzą się w przez cały rok, dodając wiosennej świeżości, letniego ciepła, jesiennych barw, a zimą podkreślą świąteczny klimat. Popularność tych kolorów sprawia, że możesz wybierać wśród złotych i miedzianych dodatków, ale także przedmiotów codziennego użytku, a nawet mebli, dlatego urządzając dom i mieszkanie, warto zastanowić się nad włączeniem złota i miedzi do twojej wizji.

Jeśli szukasz dodatków lub mebli w kolorze złota i miedzi zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu, w Krakowie na ulicy Wadowickiej 8A, gdzie nie tylko możesz obejrzeć je na ekspozycji, ale także zasięgnąć rady naszych ekspertów, którzy odpowiedzą na twoje pytania i pomogą ci dokonać wyboru. Zachęcamy również do kontaktu poprzez e-mail, telefonicznego oraz na Facebooku.