Strona Główna » Trendy » Zaproś do wnętrza fragment historii, czyli meble z odzysku

Meble z odzyskanego drewna lub innych materiałów stają się coraz bardziej popularne i pożądane wśród osób, które chcą w oryginalny sposób ozdobić wnętrze domu czy mieszkania. Z jednej strony przyciąga nas naturalne drewno, z drugiej historia, którą w sobie skrywa.

Kawałek historii

Meble z odzysku potrafią przybrać naprawdę wiele niespotykanych form. Na co na pewno wpływ mają zarówno materiały, z których powstają takie meble, jak i kreatywność projektanta. Wśród mebli z odzysku wyróżniają się meble z drewna, które są nie tylko bardzo eleganckie i w pewnym sensie klasyczne, ale także niosą ze sobą historię miejsc, z których pochodzą. Drewno wykorzystywane do produkcji takich mebli pozyskuje się z wielu miejsc, takich jak budynki i podkłady kolejowe - często ze stuletnią historią. Dlatego właśnie takie drewno ma w sobie zazwyczaj jakieś znaki szczególne — druciane elementy, pęknięcia, oznaczenia i pieczątki, które w naszych oczach dodają im wartość i sprawiają, że każda sztuka jest naprawdę unikalna, a kupując taki mebel, zapraszamy do domu fragment historii. Co więcej, takie historyczne drewno daje nam niemal gwarancję wytrzymałości i długowieczności, a przy dobrej konserwacji może pozostać w naszej rodzinie na kolejne długie lata.

Przede wszystkim pasja

Bardzo często pasja i chęć stworzenia wyjątkowego mebla do własnego domu przeradza się w chęć podzielenia się tym, co wyjątkowe i niepowtarzalne, z innymi. Co z kolei prowadzi do powstania biznesu. Takim pomysłom z radością przyklaskujemy i prezentujemy w naszym salonie. Co warto podkreślić, dzięki tej pasji i sercu wkładenemu w każdą pojedynczą sztukę meble z odzysku powstają tak, jakby były robione do domu jego twórcy. Dzięki temu meble z drewna z odzysku charakteryzują się pięknym i starannym wykończeniem. Drewno zyskuje nowe życie dzięki oprawie, jaką dają mu na przykład stal i szkło hartowane. Dzięki nim mebel, choć jego bazą jest historia, staje się prawdziwie nowoczesny. Możliwości, tak jak twórców jest bardzo wiele, dlatego każdy amator mebli z odzysku na pewno znajdzie coś dla siebie, a wybrany mebel nada nowej przestrzeni wyjątkowy charakter.

W dobrym towarzystwie i solo

Naszym zdaniem, taki mebel — niezależnie od tego, czy będzie to stolik kawowy, czy duży stół, sprawdzi się nie tylko w stylizowanym pomieszczeniu z innymi podobnymi przedmiotami, ale w niepowtarzalny sposób będzie ozdabiał wnętrze jako solista. Zarówno w nowoczesnym i minimalistycznym wnętrzu, jak i w industrialnej czy klasycznej przestrzeni, domów i mieszkań, ale także gabinetów i biur, do których wniosą elegancję i oryginalność. Dzieje się tak, dlatego, że mebel ten łączy klasyczne materiały, takie jak naturalne drewno, stal i szkło, co pozwala mu dopasować się do prawie każdej przestrzeni.

Dzięki osobom, które tworzą te wspaniałe przedmioty mamy również szansę zachować i właściwie oprawić ważne dla nas, z różnych powodów, kawałki drewna, które w innym przypadku zostałyby po prostu wyrzucone. Zniszczone meble dziadków, nasz pierwszy dom — dzięki takim meblom z odzysku możemy zachować ich historię, ale także nadać im nowe życie.

Kupując meble z drewna z odzysku, kontynuujemy opowieść, którą ze sobą niosą, a dzięki nowej oprawie dopisujemy do niej kolejne wersy.

Zapraszamy do naszego salonu, w Krakowie, na ulicy Wadowickiej 8a, gdzie można podziwiać piękne meble z odzyskanego drewna, marki Remorse, a także, gdzie odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy w wyborze, aby wybrany mebel cieszył oko, podkreślał piękno przestrzeni, w której się znajduje, a także służył jak najdłużej.