Strona Główna » Trendy » Trendy 2018

Paryż, Lizbona, Madryt, Mediolan, to w tych miejscach kreuje się trendy w modzie na kolejne sezony. Trendy, które przenikają również do świata projektowania wnętrz. Jakie trendy kolory, materiały, dodatki będą najmodniejsze w 2018 roku. Krótkie podsumowanie zaprezentujemy w tym artykule.

 

Przez cały rok jednym z naszych niewątpliwie przyjemnych obowiązków jest obecność na targach designu. To tam możemy podpatrzeć nowości, światowe trendy, wizje najlepszych projektantów, aby móc zaproponować Wam najmodniejsze rozwiązania.

Pop of kolor

Kolorami wiosny 2018 według Panteone będą: Cherry Tomato, Palace Blue, Ash Rose, Nile Green, Meadowlark, Blooming Dahlia, Ultra Violet, Spiced Apple, Pink Lavender, Almost Mauve, Rapture Rose, Lime Punch. To zdecydowane odświeżenie palety i postawienie na zabawę i mocne charakterystyczne kolory, które przykuwają uwagę. Z pewnością, można to także zauważyć w propozycjach projektantów wnętrz, których kanapy, krzesła, fotele i pufy, a także dodatki w odważnych kolorach limonkowej lub słonecznej żółci, czerwonej pomarańczy, soczystej, trawiastej zieleni, wyróżniają się na tle bardziej stonowanych kolorów ścian. A często taki “pop of color” jest jedynie drobnym elementem monochromatycznych przestrzeni. Kolory te ożywiają wnętrze i nadają mu witalności. Nadal jednak pozostaje z nami inspiracja kolorami natury, i tak Panteone jako klasyczne kolory wiosny 2018 wskazuje: Sailor Blue, Harbor Mist, Warm Sand i Coconut Milk. Poza tym na światowych targach można zauważyć także połączenie bieli i czerni, oraz kolor cyrankowy. Mówiąc o trendach na 2018 rok nie można pominąć Millenial Pink —  koloru, o którym dyskutuje się już od dłuższego czasu.

Konkret, czyli tekstury

Towarzyszami tych żywych kolorów będą tak samo wyraziste tekstury, zastosowane w otoczeniu i dodatkach. Beton, metal i inne błyszczące metaliczne powierzchnie w odcieniach złota i mosiądzu, marmur i ciemne drewno. To materiały, które będą najmodniejsze w 2018 roku. Jak wprowadzić je do wnętrza? Betonowa ściana w industrialnym stylu. Drewniane meble, o prostych geometrycznych kształtach lub z nieco zaskakującymi zaokrąglonymi rogami. Metalowe lampy i marmurowe dodatki. A to wszystko w połączeniu monochromatycznymi ścianami, aksamitnymi sofami i fotelami w odważnych kolorach to naprawdę ciekawa i świeża propozycja. Choć nie można oprzeć się wrażeniu, że projektanci, w propozycjach na 2018 rok, mocno inspirują się wnętrzami z poprzednich lat. Możemy zauważyć wnętrza w stylu lat 40., 50., 60., i 70. —  jest to zatem szeroki wachlarz możliwości, z których każdy może wybrać coś dla siebie. Z jednej strony możemy inspirować się wnętrzami gabinetów z pierwszych filmów o Bondzie, z drugiej zastosować eleganckie rozwiązania z lat 40., łącząc je z nowoczesnymi rozwiązaniami wnętrza prosto ze Skandynawii. Co ważne, do wnętrz powraca nieśmiertelna elegancja stylu vintage, a także inspiracja barokiem i wiedeńskimi salonami końca XX wieku.

Ogromna wygoda

Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że w propozycjach na 2018 rok sofy, fotele i pufy w odważnych barwach stanowią centralny punkt pomieszczenia, w którym się znajdują. Co więcej są one dość pokaźnych rozmiarów —  stanowią niejako wyspę wygody, która może dopasować się do użytkownika swoim kształtem i zaprasza do wypoczynku przyjemną dla oka i w dotyku teksturą.

Nie brakuje jednak klasycznych aksamitnych mebli wypoczynkowych, które wprowadzają do wnętrza ogromną elegancję.

To właśnie nowoczesna klasyka i elegancja stylu vintage zadaje się być tematem przewodnim i trendem w projektowaniu wnętrz na 2018 rok. Mamy wrażenie, że są to trendy, które znajdą spore grono zwolenników, a także w łatwy sposób, nie wymagający generalnego remontu, pozwolą na odświeżenie naszych domów i mieszkań. Zachęcamy do śledzenia naszego bloga i fanpage, gdzie będziemy prezentować nasze propozycje mebli i dodatków odpowiadających trendom 2018.