Strona Główna » Trendy » Kuchnie na wymiar - poznaj ich zalety

Kuchnia to dla wielu z nas najważniejsze miejsce w domu, często nazywane jego sercem. Dobrze wiemy, że wielokrotnie spotkania rodzinne czy z przyjaciółmi przenoszą się właśnie do kuchni. Nic w tym dziwnego. Wspaniałe zapachy, ciepło jakie wkładamy w ich przygotowanie, ale też odpowiedni klimat stworzony, na przykład przez światło — sprawiają, że kuchnia jest niemal magicznym miejscem. Właśnie dlatego bardzo często najwięcej uwagi przywiązujemy do jej zaprojektowania niezależnie od tego, czy będzie ona elementem dużej jadalni w domu, stanowi osobne pomieszczenie w mieszkaniu, a może zajmuje skromny kącik w kawalerce. To jak będzie wyglądać może być sporym wyzwaniem, dlatego dziś prezentujemy kilka zalet kuchni na wymiar.

 

Dopasowana do Twoich potrzeb

Choć kuchnia na wymiar to z pewnością większy wydatek niż kuchnia modułowa zakupiona w sklepie, jest to jeden z tych wydatków, które z pewnością zwrócą się bardzo szybko. Po pierwsze, kuchnię na wymiar możemy dopasować do swoich oczekiwań, sprawić, aby była wygodna właśnie dla nas, a jej logistyka odpowiadała naszym przyzwyczajeniom (każdy z nas ma przecież inne), ale także, naszym gustom i estetyce. Wybór kuchni na wymiar otwiera przed nami nieskończone możliwości, materiałów, wzorów, kolorów, modułów i rozwiązań dopasowanych do naszych oczekiwań. Kolor blatów, wielkość i rodzaj szafek, sposób ich otwierania, wielkość szuflad i co bardzo istotne wysokość blatu, w przypadku osób niskich lub wysokich — to opcje, których nie dostaniemy kupując gotową kuchnię. Właśnie tego typu udogodnienia docenimy dopiero wtedy, kiedy zaczniemy korzystać z naszej nowej kuchni.

Logistyka kuchni

Co również bardzo istotne, szczególnie w przypadku małych metraży, a także nietypowych przestrzeni do zagospodarowania — kuchnia na wymiar pozwala wykorzystać każdy skrawek dostępnej powierzchni. Dzięki temu zyskujemy miejsce, możemy zabudować sprzęty kuchenne, zaprojektować kuchnię do sufitu, czy z podniesionym lub obniżonym blatem — dopasowanym do naszego wzrostu. Jest to również możliwość niestandardowego zaprojektowania stołu i krzeseł, które wielokrotnie, w małych pomieszczeniach, trudno nam sobie nawet wyobrazić, bez efektu “zagracenia” przestrzeni.

Nie bez znaczenia jest tu również światło, które może współgrać z oświetleniem w całym domu i wyjątkowo ozdabiać i podkreślać walory kuchni, pełnić funkcję typowo użytkową, a także być odpowiedzią na nasze oczekiwania. Kuchnia na wymiar może stać się naszą kuchnią marzeń, z której nie będziemy chcieli wychodzić, ale także, w której będziemy się swobodnie poruszać, a wszystko, co będzie nam niezbędne, będzie po prostu pod ręką.

Pomoc doświadczonego projektanta

Kuchnia na wymiar to również nieoceniona pomoc projektanta wnętrz, który nie tylko zadba o to, aby stworzyć dla nas kuchnię marzeń, ale także doradzi i podpowie najlepsze dla nas rozwiązania i materiały. Dzięki temu nasza kuchnia będzie absolutnie wyjątkowa i niepowtarzalna, a przez to będzie dłużej nas cieszyć i dłużej nam służyć. Nie tylko ze względu na dobraną do nas estetykę, ale także dużo lepsze, trwalsze materiały. I choć nie każdy zwraca uwagę na aktualne trendy, to na pewno lubi korzystać z nowych rozwiązań, które pojawiają się na rynku, a o których z pewnością wspomni projektant. Bywa również tak, że nasze wyobrażenie kuchni idealnej kompletnie odbiega od trendów i standardów i to właśnie w tym przypadku wsparcie projektanta i decyzja o kuchni na wymiar sprawdzą się idealnie.  Należy także pamiętać, że ponieważ są to kuchnie na zamówienie każda jest tworzona indywidualnie, z ogromną starannością i dbałością o szczegóły. A jeśli na którymś etapie jej tworzenia będziemy mieli uwagi zawsze możemy je zgłosić, ponieważ końcowy efekt ma być dla nas zadowalający.

Kto tanio kupuje…

To wszystko sprawia, że pomimo wyższej ceny i dłuższego czasu oczekiwania wybór kuchni na wymiar jest decyzją, która się opłaca. Często wykonawcy oferują również promocje lub korzystny system ratalny, dzięki którym będziemy mogli spełnić swoje marzenia o idealnej kuchni. Zapewniając nam wyjątkowy komfort użytkowania oraz radość z jej walorów estetycznych na lata.